Аграрні спори: як пройти їх без втрат для бізнесу та вийти в плюс

Агробізнес настільки різноманітний, що суперечки й ризики можуть виникати на різних етапах його ведення. Саме тому знати, як найкраще підготуватися й захистити себе в суперечці, необхідно кожному відповідальному агропідприємцю.

 

З цією метою юридична компанія “Титан” 9 вересня провела вебінар з актуальних питань виникнення, підготовки і проходження комерційних спорів у бізнесі, що працює й пов’язаний з аграрним комплексом.

Під час вебінару керуючий партнер ЮК “Титан” Сергій Педак поділився лайфхаками, як підприємствам в аграрній сфері убезпечити себе від постійних конфліктів і ризиків втрати грошей, майна й репутації.

 

Якщо вам не вдалося особисто бути присутнім на заході — не біда! Для вашої зручності ми зібрали ключові моменти, щоби не позбавляти вас можливості дізнатися щось нове для себе!

“На першому етапі знайомства з контрагентом важливо пам’ятати про два ключові правила безпечних контрактів: ретельний підбір і перевірка контрагента, а також відповідальне планування і виконання умов договору.

Можна провести паралель: етап планування договірних відносин — це як етап закладення фундаменту будівлі. Якщо він буде неякісно побудовано, не має значення, які матеріали ви будете використовувати потім, адже якщо будинок завалиться на рівні фундаменту, ви з цим уже нічого не вдієте” — акцентує Сергій.

Як же не отримати кота в мішку при укладанні договорів і оцінити перспективи конфліктів?

«При складанні контрактів із контрагентами віддавайте перевагу простим умовам, враховуючи вимоги закону й релевантну судову практику ВСУ. Баланс прав і обов’язків — ваш ключ до успіху.

Також, важливо, отримати копію документів про структуру бізнесу і цілком вивчити “історію” контрагента: моніторити реєстри, досліджувати наявні судові й виконавчі провадження».

 

Виникли запитання щодо безпечної роботи з контрагентами в агросфері? Залиште номер телефону, і ми Вам зателефонуємоЯкщо все ж спори неминучі та справа доходить до суду, важливо заручитися підтримкою професіоналів, щоб уберегти себе від недобросовісних конкурентів.

«Не варто нехтувати превентивними заходами. На жаль, найчастіше про вирішення спору замислюються безпосередньо, коли він уже виник. Однак це велика помилка: для цього й потрібен грамотний юрист, щоби при постановці будь-якої задачі можна було врахувати всі ризики та попередити спори».

 

З урахуванням нинішньої нестабільності фінансового ринку, доступ до банківських кредитів значною мірою обмежений. При таких досить складних економічних умовах альтернативним інструментом модернізації та розвитку стає фінансовий лізинг. Але з урахуванням останніх законодавчих новел він вже не виглядає настільки привабливим для лізингоотримувачів.

«Одне із серйозних нововведень: якщо лізингоодержувач користувався або продовжує користуватися предметом договору лізингу до або після дати визнання договору лізингу недійсним, він зобов’язаний відшкодувати лізингодавцю суми лізингових платежів за весь відповідний період» — зазначає Сергій.

 

Дотримання простих правил і кваліфікована юридична підтримка — запорука успіху вашого підприємства!

Спеціально для тих, хто не встиг зареєструватися, але зацікавився вебінар, бажає отримати матеріали й переглянути відеозапис — залишайте ваші контакти за посиланням: https://bit.ly/Titan_web909 

Юридична компанія «Титан» — беремося за справи, які багатьом не під силу.

Надамо професійну консультацію щодо захисту в кредитних, лізингових та аграрних спорах!

Сподобалася стаття?

Підпишіться на нашу розсилку, та отримуйте щомісяця актуальну і корисну інформацію абсолютно безкоштовно.