Онлайн-сервіси України, які полегшать життя бізнесу

Онлайн сервіси, які полегшать життя бізнесуНаразі, в Україні активно впроваджується «діджиталізація» (онлайн-сервіси), яка покликана полегшити повсякденне життя державному сектору, бізнесу та пересічним громадянам.

Так, для певних онлайн сервісів достатньо просто ввести дані та отримати результат, а ось для більшості необхідно пройти процедуру аутентифікації за допомогою BankID (спосіб верифікації громадян через українські банки для надання адміністративних та інших послуг через Інтернет), ЕЦП (вид електронного підпису, отриманого в результаті криптографічного перетворення набору електронних даних та дає змогу підтвердити його цілісність та ідентифікувати підписувача. Зберігається у вигляді файлу на оптичному або твердотілому накопичувачі користувача) або КЕП (удосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа. Зберігається на апаратному носії), тощо.

Тому, для того щоб легко зорієнтуватися та обрати необхідний онлайн сервіс під певну задачу, пропонуємо ознайомитися із наступним переліком.

Відкриті онлайн-сервіси України:

1.      https://my.gov.ua/ – Єдиний державний портал адміністративних послуг, де надаються послуги різноманітні послуги громадянам та бізнесу в наступних сферах: громадянство, міграція, переїзд; сім’я; нерухоме майно та будівництво; інші сфери господарської діяльності; реєстрація (Реєстри); зовнішньоекономічна діяльність; сільське господарство; соціальний захист; безпека та захист; транспорт; природні ресурси та екологія; освіта та культура; фінанси.

2.      https://www.kmu.gov.ua/servicesfilter – Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України) надає наступні послуги: охорона здоров’я та освіти; безпека та суд; фінанси та податки; транспорт; підприємництво; громадянство та міграція; земля та екологія; будівництво та нерухомість; соціальний захист).

3.      https://kap.minjust.gov.ua/ – Кабінет електронних сервісів Міністерства юстиції України, де можна отримати доступ до наступних сервісів: Державні реєстри; Державна реєстрація актів цивільного стану; Прийом громадян за допомогою відеозв’язку; Реєстр юридичних осіб та фізичних осіб підприємців; Діяльність арбітражного керуючого, Інформаційна система; Електронний суд; Електронний цифровий підпис; тощо.

4.      https://online.minjust.gov.ua/ – ОН-ЛАЙН будинок Юстиції, де можна: отримати повторні документи про державну реєстрацію актів цивільного стану, свідоцтва про народження, шлюб, розірвання шлюбу, смерть, зміну імені, а також відповідні витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян; здійснити державну реєстрацію громадської організації, зі статусом юридичної особи; тощо.

5.      https://diia.gov.ua/ – Дія – Державні послуги онлайн для громадян (довідки та витяги; транспорт; навколишне середовище; земля, будівництво, нерухомість; безпека та порядок; ліцензії та дозволи; сім’я; підприємництво; пенсії, пільги та допомога) та бізнесу (земля, будівництво, нерухомість; медицина та фармацевтика; ліцензії та дозволи; витяги та довідки; транспорт; створення бізнесу), а також замовити електронний цифровий підпис.

6.      https://igov.gov.ua/ – Портал державних послуг, де можна отримати послуги для громадян (персональні документи; родина та знакові події; внутрішньо переміщені особи; авто; соціальний захист; місце проживання; нерухоме майно; медицина; іноземним громадянам; зброя; інше) та бізнесу (реєстраційні дані; будівництво, нерухомість, земля; геологія; ліцензії; довкілля; електронний суд; зовнішньо-економічна діяльність та іноземні інвестиції; культура, мистецтво, релігія; медицина).

7.      https://hsc.gov.ua/onlajn-servisu/ – Головний сервісний центр МВС, де можна отримати наступні онлайн послуги: замовлення довідки про відсутність судимості; перевірка документів; замовлення та відновлення посвідчення водія; форма пропозицій до «Банку екзаменаційних питань з ПДР; Запис в електронну чергу; верифікація даних; призначення належним користувачем; надання витягу з ЄДР ТЗ; електронний кабінет водія.

8.      https://cabinet.tax.gov.ua/ – Електронний кабінет Державної податкової служби України, який дає доступ до персонального кабінету платника податків, а також наступних реєстрів: Дані про взяття на облік платника податків; Реєстр страхувальників; Реєстр платників єдиного податку; Реєстр платників акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового; Довідка про відсутність заборгованості; Єдиний реєстр індивідуальних податкових консультацій; Дані Реєстру отримувачів бюджетної дотації; Реєстр неприбуткових установ та організацій; Інформація про РРО; Інформація про ПРРО; Інформація про книги ОРО; Дані реєстру платників ПДВ; Тимчасовий реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, поданих до 1 лютого 2016 року, за якими станом на 1 січня 2017 року суми податку на додану вартість не відшкодовані з бюджету; Система обліку публічної інформації; Система обліку публічної інформації; РЕЄСТР податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена; Реєстр заяв про розстрочення, відстрочення грошового зобов’язання чи податкового боргу; Пошук фіскального чека; Екземпляри РРО; Реєстр ЦСО; Пошук марки акцизного податку; Перелік транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий; Відомості про зареєстровані у СЕА РПСЕ акцизні склади.

9.      https://tax.gov.ua/businesspartner – можна дізнатися про податковий борг свого бізнес-партнера.

10.  http://zir.tax.gov.ua/ – Загальнодоступний інформаційно-довідниковий ресурс Інформаційно-довідникового департаменту ДПС.

11.  https://inspections.gov.ua/ – Інспекційний портал, де можна дізнатися про планові, позапланові та комплексні перевірки, тощо.

12.  https://reyestr.court.gov.ua/ – Єдиний державний реєстр судових рішень.

13.  https://id.court.gov.ua/ – Електронний суд – сервіс, який дозволяє налагодити ефективну та дешеву дистанційну комунікацію із судом (подання позову, заяв, клопотань, тощо).

14.  https://usr.minjust.gov.ua/ – Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, де можна отримати безкоштовний або платний витяг, платну виписку, отримати результат надання адмін. послуг, тощо.

15.  https://rgo.minjust.gov.ua/ – Реєстр громадський об’єднань.

16.  https://rgf.minjust.gov.ua/ – Реєстр громадський формувань.

17.  https://asvpweb.minjust.gov.ua/ – Автоматизована система виконавчого провадження – де можна знайти дані щодо конкретного виконавчого провадження (органу виконавчої служби, ПІБ виконавця, телефон, тощо) а також увійти до системи як стягувач або боржник та отримати доступ до процесуальних документів.

18.   https://erb.minjust.gov.ua/ – Єдиний реєстр боржників, де можна перевірити бізнес партнерів щодо наявності боргів.

19.  https://data.gov.ua/ – Портал відкритих даних (Єдиний державний веб-портал відкритих даних).

20.  https://prozorro.gov.ua/ – Майданчик публічних закупівель.

21.  https://portal.ehealth.gov.ua/ – Електронна система охорони здоров’я – система, яка допомагає пацієнтам отримувати, медичні послуги, як до прикладу обрати сімейного лікаря та укласти з ним декларацію.

22.  https://dcz.gov.ua/ – Державна служба зайнятості, де можна знайти роботу або робочу силу.

23.  https://portal.pfu.gov.ua/ – Портал електронних послуг Пенсійного фонду України, де можна: подати заяву на призначення, перерахунок пенсії, анкету-заяву на авто призначення пенсії, заяву на внесення змін до електронної пенсійної справи, анкету для внесення змін даних користувача в Реєстрі застрахованих осіб, запит на підготовку паперових документів, запит на отримання електронних документів, звернення (питання, пропозиції, скарги, клопотання); отримати відомості про трудову діяльність, дані з реєстру застрахованих осіб, дані страхувальника з Єдиного реєстру страхувальників; переглянути свою електронну пенсійну справу, звітні відомості, подані до ПФУ, та стан їх обробки, дані з Електронного реєстру листків непрацездатності; а також записатися на прийом або скористатися пенсійним калькулятором.

24.  https://www.msp.gov.ua/main/Eservices.html – е-сервіси Міністерства соціальної політики України, де можна отримати доступ до наступних сервісів: Єдиний реєстр отримувачів гуманітарної допомоги; Допомога на дітей для ФОП; Допомога при народженні дитини; Субсидії; Система розрахунків пенсійного забезпечення; E-SOCIAL; Відкриті дані України; Муніципальна НЯНЯ.

25.  https://dmsu.gov.ua/ – е-сервіси Державної міграційної служби України, де можна отримати доступ до наступних сервісів: Перевірка стану оформлення документів; Електронна черга; перевірка недійсних документів; Платіжні реквізити; Перевірка транслітерації; Приймальна електронних звернень громадян; Анкета на біометричні документи онлайн; Повідомлення про корупцію; Міграційний калькулятор; Міграційний калькулятор для громадян Республіки Білорусь; Громадське опитування, Чат-бот.

26.  https://rtg.dmsu.gov.ua/ – Реєстр територіальних громад – Портал ведення реєстру територіальної громади (в частині реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб).

27.  https://tax.gov.ua/volontery – Дані реєстру волонтерів АТО.

28.  https://map.land.gov.ua/ – Публічна кадастрова карта України, де також можна отримати витяг щодо земельної ділянки.

29.  http://geoportal.davr.gov.ua/ – мапа Державний водний кадастр: облік поверхневих водних об’єктів;

30.  https://ecomapa.gov.ua/ – Екологічна мапа, де можна надіслати звернення з геоприв’язкою та фотоматеріалами щодо виявлених місць стихійних сміттєзвалищ. Мінекоенерго забезпечить оперативне надходження такої інформації до місцевих органів влади, які відповідають за їх своєчасну ліквідацію. Інформація щодо статусу опрацювання звернення та відповідних заходів місцевих органів влади відображатиметься у персональному кабінеті.

Отже, використання вищезазначених онлайн ресурсів допоможе вам отримати послуги від держави або знайти необхідну інформацію швидко, якісно, дешево та без черг.

 

Якщо інформація була корисною для Вас, переходьте та читайте більше актуальних метріалів від адвокатів ЮК “ТИТАН”.

 

Потрібна професійна правова допомога?

Сподобалася стаття?

Підпишіться на нашу розсилку, та отримуйте щомісяця актуальну і корисну інформацію абсолютно безкоштовно.